فایل بوک , مرکز ارائه محتوای دیجیتال filebook.ir

فروشگاه ارائه انواع مقالات و تحقیق دانشجویی و دانش آموزی و انواع پاور پوینت و پروژه های آماده

فایل بوک را به خاطر بسپارید مقالات دانشجویی مهم و کاربردی معرفی فایل بوک

اطلاعیه فروشگاه

کاربر گرامی ؛ دیگر نیاز نیست ساعتها وقت خود را صرف جمع آوری و دسته بندی و گرد آوری مطالب و موضوعات مختلف نمائید ما اینکار را برای شما انجام داده ایم ، صد ها فایل ، تحقیق و مقالات فایل بوک طی چندین سال کار و تلاش و تجربه در این زمینه و جمع آوری و دسته بندی مطالب به دست آمده است و نهایت سعی شده است تا کاربردی ترین و بیشترین مطالب را برای شما به صورت کامل و بدون نقص و با قیمت مناسب گرد آوریم . جهت پیدا کردن فایل مورد نظر خود می توانید از قسمت جستجو اقدام به یافتن فایل کنید و در نهایت در صورتی که فایل را نیافتید میتوانید سفارش خود را از طریق شماره ذیل اعلام نمایید تا در اسرع وقت انجام شود. ضمن تشکر از اعتماد شما در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل و یا نیاز به راهنمایی و پشتیبانی، از طریق پیامک به شماره همراه زیر اطلاع دهید، تا ما در سریعترین زمان پاسخگو باشیم . 09124524275

مبانی آموزش قرآن

مبانی آموزش قرآن

فصل اول

 جایگاه آموزش قرآن

خداوند متعال در ابتدای سوره ای الرحمن می فرماید: «الرّحمنُ علَّم القرآن» و نیر در اولین آیه نازل شده بر پیامبر اکرم(صلی الله علیه  وآله) از او می خواهد که «اقراء» و پیامبر پاسخ می دهند خواندن نمی دانم، آنگاه خواندن را توسط جبرئیل به پیامبر خاتم می آموزد.

این چنین است که خداوند متعال، اولین معلم قرآن است.

کتاب آیات وحی زیر نظر پیامبر(ص) توسط برخی از یاران خاص ایشان انجام می شد.حفظ و قرائت آیات کریمه به تدریج آموزش قرآن کریم ازمهمترین تلاش های همه ی مسلمانان در عصر نزول قرآن گردید.پس ازصحابه، تابعین نیز به آموزش قرآن همت گماشتند.

مکتب خانه 

مکتب خانه نیز از قدیمی ترین و معتبر ترین جایگاه های آموزش قرآن بوده است.در مکتب خانه ها معمولاً یک مرد یا یک زن که اورا «ملّا» می نامیدند، قرآن را از روی «عمّ جزء»(جزوه هایی که حاوی جزء سی ام قرآن است و بدین جهت که با سوره ی «عمّ یتسائلون» سوره ی نبا شروع میشد به آن «عمّ جزء» یعنی جزء عمّ می گفتند) به نو آموزان آموزش می دادند.

ملّا، کلمات و عبارات قرآن را به صورت هجی یا بخش بخش می خواند و شاگردان تکرار می کردند.مهم ترین عامل یادگیری در این روش تمرین و تکرار شنیدن و خواندن آیات قرآن بود.در این روش حروف و حرکات به طور ضمنی آموزش داده می شود و در نهایت دانش آموزان خواندن را از روی قرآن کامل آغاز می کر د و ادامه می داد.

فرمت : ورد و پی دی اف

تعداد صفحات : 58  صفحه پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,100 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ghoran_1976222_8417.zip3.4 MB